Ramadan 2020 start date, Ramadan 2020 end date, Ramadan 2020 calender, Ramadan 2020 Calender and Timings, Ramadan Tips, Ramadan Profile pictures, Ramadan quotes, Ramadan kareem, Ramadan Mubarak, Ramadan Hadith, Ramadan Wishes

﷽ Find your Country Below! For Accurate Details we advice keep an eye on local announcements.

Ramadan 2020 in Turkey Calendar Timings

Ramadan or Ramazan is one of the holy months for the Muslim community from 12 months in a year. According to the Islamic calendar, the ninth month is the month of Ramadan and in this Holy month, the Qur’an was revealed. The month of Ramadan is also known as the fasting month by the Muslim community. The Holy month of Ramadan is one of the Five Pillars of Islam. The month of Ramadan is spent by Muslims fasting during the daylight hours from dawn to sunset.
In this Holy month of Ramadan, the one and only God for Muslims ALLAH Almighty opens his doors of mercy, forgiveness, and blessing upon Muslims. During the month of Ramadan, people become more charitable and helps the poor people around in their society. Muslims make special preparations to ask for forgiveness from Allah Almighty and plead for his blessing and mercy.

  When is Ramadan 2020 in Turkey

  The first day of Ramadan 2020 in Turkey is expected to be observed on Friday, April 24, 2020, and will end on Sunday, May 24, 2020..


  Exact Timings for Ramadan 2020 in Turkey

  In Turkey, there are 72 million Muslims which makes approximately 96% of the entire population. The first day of Ramadan 2020 in Turkey is expected to be observed on Friday, April 24, 2020, and will end on Sunday, May 24, 2020.
  A large number of Turkish people look forward to Ramadan as a possibility to test and develop their inner, spiritual selves. The fasting regimen is demanding. No eating, drinking or smoking is allowed after the first prayer each morning until the opening of the fast in the evening. Prayer times change in Turkey during Ramadan based on sunset and sunrise, so the exact timing is different every day. A period of time prayer usually comes around four-thirty. Before this time, A Muslim family must rise and take in the last food or drink that they will have for fourteen several hours. The opening of the fast occurs around 8 o'clock in the evening. At the moment, all fasting Musli
  ms will break the fast by drinking, eating and participating in prayers.


  Ramadan 2020

  Ramadan Health Offers For Limited Time
  Brain Power Supplement
  Perfect Body
  Quick Hair Loss Treatment
  Muscle Builder
  Beautiful Eye Lashes

  Online Ramadan Shopping In Turkey

  Below are some mentioned online sites From where you can do your Ramadan shopping in Turkey.
  • www.nextdirect.com/tr/en
  • www.ubuy.com.tr/en/
  • www.bershka.com/tr/en
  • www.napapijri.com/tr
  • www.shopandship.com/
  • www.zaful.com

  Ramazan Tarihi:

  Ramazan, tüm Müslüman kardeşler için dünya çapında çok önemli bir ay. Müslümanlar için basit bir ay olabilir, ancak Müslümanlar için çok önemli ve kutsal bir ay olabilir.
  Birçoğunuz Ramazan ayının tarihini bilecek olsanız da yine de bu kutsal ay geçmişi hakkında pek çok kardeş ve kız kardeşimiz var. Ve bu İslam'ı dünyanın her yerindeki insanlarla paylaşmak bizim sorumluluğumuzdur.
  Ramazan, İslam takviminin dokuzuncu ayıdır. Ramazan terimi kelimenin tam anlamıyla Arapça kavurma anlamına gelir. Kuran, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) 'e Müslümanlar için kutsal bir ay olarak kurulduktan sonra, çoğunlukla "Geleceğin Gecesi" olarak tercüme edilen Laylat el-KaRr vesilesiyle Hz. Muhammed'e bildirildi.
  Ramazan çok önemli ay ve ödüllerin ikiye katlandığı ve üçe katlandığı yılın ilk ayı.
  Kur'an-ı Kerim'in yazdığı gibi:
  "Ramazan ayı, içinde insanlar için rehberlik ve rehberlik ve ölçütlerin açık delilleri olan Kuran'ı ortaya çıkardı. Öyleyse ayın cennetini kim izlesin, çabucak bırakın; ve kim hasta ya da yolculuğa çıkarsa - o zaman eşit sayıda diğer günler. Allah, sana nimet ister niyetinde değildir v
  e sana nimet vermiyor ve dönemi tamamlamanı ve Allah'ı yönlendirdiği için Allah'ı tesbih etmeni istiyor; ve belki de minnettar kalacaksınız. "

  Ramazan Ayında Önemi Oruç Ay:

  Hızlı'dan haberi var ama izin vermeyenler için tartışmama izin verin. Gün batımından Şafağa Müslüman Hızlı. Farklı dünyanın ülkelerinde Şafak ve Günbatımı'nın farklı zamanlamaları vardır. Dolayısıyla, hızlı olma süresi farklı ülkelerde farklıdır. Saat 15: 00'den itibaren değişebilir. 21 saate kadar.
  Açlık Ramazan ayının omurgası olduğunu söyleyebilirsiniz. Oruç sadece şafak vakti güneş kümesine aç kalmak demek değildir, ancak bütün gün iyi işler yapmak zorundasın. Herhangi bir bedene zarar vermediğinden, yalan söylemediğinden, küfürlü dili kullanmadığından, seks ve diğer kötü şeylerden uzak durduğundan emin ol. Başka bir deyişle, ağzınızı, kulaklarınızı, ellerinizi ve gözlerinizi hızlı tutmak zorundasınız.

  Suhoor İpuçları:

  Sahar'da yemiş olan Suhour, Ramazan'ın bir noktasında en önemli yemektir. Ve bu muhteşem mevsimi ve geleneksel uygulamalarını bir araya getirirken, muhtemelen en dramatik şeylerden biri olan Unhappy Unutulmaması gereken şey, Musaharati'nin köklü ritüeli - Suhour'un metodunu müjdeleyen adam davulunu çalmak
  Şafakta yediğimiz yiyeceklere suhoor denir. Suhoor sünnidir. Suhoor'da enerjik ve sağlıklı yiyecek yemeniz gerekir. Baharatlı yiyeceklerden kaçının. Ve mümkün olduğunca fazla su içmeye çalışın.
  Daha fazla ipucu ve suhoor yemek yiyecekler internette bulabilirsiniz.

  İftar İpuçları:

  İftar, herkesin hevesle beklediği şey! Özellikle çocuklar bunun için sabırsızlıkla bekliyorlar. Iftar'da her aile iyi ve baharatlı yiyecekler hazırlar. Ancak önem verilecek önemli şey başkalarını da ilgilendirmektir. İyi yemek yiyemeyenlerle paylaşmaya çalışın.

  Sonuç:

  Ramazan Ayının asıl amacı başkalarını önemsemek ve bütün Müslümanlar için muğfırat yapmaktır. Allah, Ramazan ayından sonra Eid-ul-fitr'in mutluluğunu bize verdi. Bu dünyadaki ödülü alabilmeniz için Jennah'da daha büyük bir ödül beklemektedir.
  Share:

  0 comments:

  Post a comment

  Copyright © Ramadan Calendar 2020 | About Us | Contact Us | Privacy Policy | Disclaimer