Ramadan 2020 start date, Ramadan 2020 end date, Ramadan 2020 calender, Ramadan 2020 Calender and Timings, Ramadan Tips, Ramadan Profile pictures, Ramadan quotes, Ramadan kareem, Ramadan Mubarak, Ramadan Hadith, Ramadan Wishes

﷽ Find your Country Below! For Accurate Details we advice keep an eye on local announcements.

Ramadan 2020 Cyprus Calendar Timings

If you wish to spend this holy month of Ramadan 2020 in the country of Cyprus then you should know the accurate suhoor o iftar timetable according to your city. Guess what guys, you have found the right place to start your fast and break exactly it has to be. Als, no matter if you belong to the Fiqa Jafri (Shia) or Fiqa Hanafi (Sunni) you don’t need to worry about the schedules we got you covered from start to finish.
It is safe to say that every year the holy month of Ramadan offers us a chance to get near to our beloved Allah who has granted us and it is our duty to perform noble deeds in the first place. The country of Cyprus has Muslim population more than 19% where some are Sunnis and others are Shias.


Here is the list of major cities of Cyprus with the least Muslim population in numbers:
 • Nicosia
 • 200,452
 • Limassol
 • 154,000
 • Larnaca, Larnaka
 • 72,000
 • Famagusta , Ammochostos
 • 42,526

  When is Ramadan 2020 in Cyprus

  Ramadan 2020 in Cyprus will In Sha Allah start on Friday, April 24, 2020, and will end on Sunday, May 24, 2020.

  If you live any of these cities then you can follow our Ramadan Calendar 2020 for Cyprus online calendar for the whole month.

  Suhoor And Iftar Timings For Cyprus 2020


  Below is The Ramadan 2020 Calendar Cyprus.
  You can save the picture for later use!

  Also, the below calendar contains Suhoor and Iftar Timings Cyprus.
  Also, Keep an eye on Local Announcements for Accurate details.
  ramadan 2020

  Ramazan tarihi

  Kıbrıs'ta 2020'i kutlarken. Ramazan tarihinin ve öneminin öğrenilmesi önemlidir. Ramazan, dünyanın dört bir yanından gelen tüm Müslüman kardeşler için çok önemli bir aydır. Müslüman olmayanlar için basit bir ay olabilir ama Müslümanlar için çok önemli ve kutsal bir ay olabilir.
  Birçoğunuz Ramazan Ayı'nın tarihini biliyorsunuz ama yine de, bu kutsal ay tarihini bilmeyen birçok erkek ve kız kardeş var. Ve bu, dünyanın tüm insanlarıyla paylaşma sorumluluğumuzdur.
  Ramazan İslami takvimin 9'udur. Ramazan terimi kelimenin tam anlamıyla Arapça kavurmak anlamına gelir. Sıkça Kadir gecesinde" olarak tercüme Miraç Gecesi olarak bilinen vesilesiyle 610 CE Peygambere vahyedildiği Kuran şeyin peşine Müslümanlar için kutsal Ayı olarak kurulan Bir şey.
  Ramazan çok önemli bir aydır ve ödüllerin ikiye katlandığı ve üçe katlandığı yılın tek ayıdır.
  Kur'an-ı Kerim'in dediği gibi:
  "Kur'an'da ortaya çıkan Ramazan ayı [bu], halkın rehberliği ve rehberlik ve ölçütlerin açık kanıtları. Ay'ı her kim görürse, oruç bıraksın; Ve kim hasta ya da yolculukta - o zaman aynı günlerde. O sizin için Allah'ın rehberidir ve O'na şükran duyacaksınız. "

  Ramazan Ayında Oruç Önemi:


  Bunu çok iyi biliyorsun, ama hoşlanmayanlar için konuşmama izin ver. Gün batımından Şafak'a Hızlı Müslüman. Dünyanın farklı ülkelerinde Dawn ve Sunset'in farklı zamanlamaları vardır. Bu nedenle, farklı ülkelerde hızlılık süresi farklıdır. 15 saat arasında değişebilir. 21 saate.
  Ramazan ayının bel kemiği oruç olduğunu söyleyebilirsin. Oruç, gün batımına kadar o kadar acıkmış gibi gözükmese de gün boyu iyi işler yapmak zorundasınız. Kimseye zarar vermediğinizden, yalan söylemediğinizden, küfürlü dil kullanmadığınızdan, seks ve diğer kötü şeylerden uzak durmadığınızdan emin olun. Başka bir deyişle ağzınızı, kulaklarınızı, ellerinizi ve gözlerinizi hızlı tutmalısınız.

  Suhoor İpuçları:

  Sahar'da yenen sahur, Ramazan'ın bir noktasında en önemli öğündür. Ve bu harika sezon için bir araya koymak ve onun geleneksel uygulamalar, sen olasılıkla Unutmayacağız yok edebilir en dramatik Matters biri Musaharati köklü ritüel olarak - ile sahur yöntemini habercisidir adam onun davul thrashing.
  Şafakta yediğimiz yemeklere suhoor denir. Suhoor sünnettir. Bir şaşkınlık içinde, enerjik ve sağlıklı gıdaları yemelisiniz. Baharatlı yiyecekler yemekten kaçının. Ve olabildiğince içmeye çalış.
  İnternette bulabileceğiniz daha fazla ipucu ve ipucu.

  Iftar ipuçları:

  İftar hevesle beklediği şey! Özellikle çocuklar hevesle bekliyorlar. Iftarda, her aile iyi ve baharatlı yiyecekler yapar. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli şey, başkalarına da bakmaktır. İyi yemeklere sahip olmayanlarla paylaşmaya çalışın.


  Sonuç:

  Ramazan Ayının en önemli özelliği, diğerlerini önemsemek ve tüm Müslümanlar için mughfirat yapmaktır. Allah, Ramazan sonrası bize Eid-ul-Fitr mutluluğunu verdi. Böylece bu dünyadaki ödülü almanız ve elbette daha büyük bir ödül Jannah'da bekliyor.
  Checkout Ramadan Calendars for Below Countries:
  Share:

  0 comments:

  Post a comment

  Copyright © Ramadan Calendar 2020 | About Us | Contact Us | Privacy Policy | Disclaimer